ارتباط در واتساپ برای پشتیبانی یا گزارش خرابی لینک

نانو چیست؟آنچه در مورد نانو باید بدانیم!!!

هر آنچه که باید در مورد نانو بدانیم

قرن بیست ویکم، قرن فناوری نانو مهمترین دوران صنعت به شمار می رود. قرن نانو، قرن سلامتی، صرفه جویی و آرامش نامیده می شود. نانو نه یک ماده است نه یک جسم، فقط یک مقیاس است، کوچک شدن یک مقیاس، نانو یک میلیاردم متر است به اندازه ای کوچک که دیده نمی شود اما با تاثیری بسیار بزرگ در زندگی انسان.

آنچه در این مطلب میخوانید:

 • هر آنچه که باید در مورد نانو بدانیم

 • تاریخچه فناوری نانو

 • جایگاه فناوری نانو در علوم مهندسی

 • تاثیرات فناوری نانو در زندگی انسان

 • 5 حقیقت در مورد نانو تکنولوژی که شما را شگفت‌زده خواهد کرد!

 • نانو تکنولوژی در پزشکی

 • نانو تکنولوژی در فناوری اطلاعات

 • خطرات نانو تکنولوژی

 • غذا با طعم نانو تکنولوژی

 •  نانو تکنولوژی در صنعت

 • نانو تکنولوژی در فناوری اطلاعات

   
خرید محصولات نانو سان از فروشگاه معتبر

محصولات نانو چیست؟

ادامه مطلب را حتما مطالعه کنید خیلی مهم است

علم شناسی:

در مقیاس نانو ، خواص فیزیکی ، شیمیایی و بیولوژیکی تک تک مولکول ها با توده های زن متفاوت است. نانوذرات در چنین مقیاس و ویژگیهای منحصر به فرد برای فرد ، ظهور دستاوردهای جدیدی در علوم پزشکی و مهندسی است.

به طور خلاصه ، فناوری نانو به معنای مهندسی مواد در تکامل مولکولی و ساخت موادی با خواص کاملاً متفاوت در فناوری نانو است. تعریف دیگر فناوری نانو “ساختن مواد مورد نظر با چیدمان و دستکاری اتم” است. یک نانومتر (یک میلیونیم متر) اندازه انباشته شدن 5 تا 10 اتم در کنار اتم دیگر است ، یک مکعب با عملکرد 2.5 نانومتر حاوی 1000 تا 1000 اتم است. خواص فیزیکی ، شیمیایی و بیولوژیکی ماده در مقیاس نانو با خواص آن در ابعاد کلان کاملاً متفاوت بوده است.

تاریخچه فناوری نانو

فناوری نانو حدود نیم قرن پیش ، در دهه های پایانی قرن بیستم ، با توسعه فناوری های جدید برای تصویربرداری ، دستکاری و شبیه سازی ماده در مقیاس اتمی ظهور کرد. نانو در گذشته فیزیک اتمی نامیده می شد ، پس از کاربرد آن ، نانو نامیده شد ، بنابراین نانو یک علم جدید نیست ، اما کاربرد آن زندگی انسان را تغییر داد. اریک درکسلر ابتدا ایده فناوری نانو را مطرح کرد ، یا ورود آزمایشگاه معروف MIT به موسسه آینده نگری مطالعات خود را با سیستم های بیولوژیکی آغاز کرده است ، که نشان می دهد من قدرت دستگاه های مولکولی را توسعه داده ام و قصد دارم از فناوری نانو استفاده کنم. نام “نانو” از یونان باستان گرفته شده و به معنی “کوتوله” است.

جایگاه فناوری نانو در علوم مهندسی

علم بین رشته ای نانو فقط همه علوم مهندسی و پزشکی را در بر می گیرد. کاربردهای بیشتری در صنایع سنگین ، بهداشت ، نساجی و کشاورزی دارد و همچنین در صنایع رنگ ، خودرو ، کامپیوتر ، شیمیایی ، تصفیه آب و سایر صنایع در حال توسعه است. محصولات نساجی فناوری نانو روز جمعه در آلمان و انگلستان محبوب ترین شد. تولید کفش و لباس هایی که با حفظ حرارت بدن و تاثیر بر گردش خون آسیب و راحتی را کاهش می دهند نیز یکی از دستاوردهای جادویی علوم نانو است.

ساخت ، دستکاری و تجزیه و تحلیل نانوسیستم ها کارکردهایی را آشکار کرده است که قبلاً از آنها بی خبر بودیم و استفاده مفید از آنها برای انسانها پیشرفت مطلوب در استانداردهای زندگی را پیش می برد. مهندسی سیستم های خلاق پیشرفته و علمی ایجاد شده در مهندسی و علوم پزشکی مانند نمایش ، سازگاری قدرت مکانیکی و ویژگی های آنها در سطح نانو ، شروع و پایان تثبیت و پیگیری کارهای مختلف در نانو ثانیه ، بررسی توسعه تحلیلی تکنیک های تجزیه و تحلیل شیمیایی در زمینه فناوری نانو و از نظر دسترسی به علوم مهندسی به نانوحسگرها ، عناصر حافظه و دستگاه های جدید و تاثیر بر علم پزشکی یکی از دستاوردهای این فناوری است.


فولرین C60) Fulleren) به دلیل ساختار خاص آن کاربردهای بسیاری؛ ازجمله عناصر حافظه در صنعت کامپیوتر و روان‌کننده‌های جامد در روغن موتوررا دارا می باشد.

تاثیرات فناوری نانو در زندگی انسان

بهره گیری از خواص ماده در مقیاس نانو، نوید بخش فواید و منافعی می باشد که موجب تحولات اساسی در زندگی انسان می شود. صرفه جوئی در مصرف انرژی، صرفه جویی اقتصادی، صرفه جویی در زمان، تامین محصول بیشتر با هزینه کمتر، افزایش کیفیت محصول و درنتیجه افزایش کیفیت و استانداردهای زندگی، ایجاد زندگی سالم، کاهش وابستگی های اقتصادی به سایر تکنولوژی های پیشرفته و افزایش درآمدهای ملی از جمله فوایدی است که می توان نام برد.

بودجه صرف شده در فناوری نانو درسال 2008 مبلغ 8/6 میلیارد دلار و این بودجه برای سال 2015 به میزان یک تریلیون دلار و برای سال 2020 چهار برابر این رقم پیش بینی شده است.

5 حقیقت در مورد نانو تکنولوژی که شما را شگفت‌زده خواهد کرد!

یک معما: آن چیست که به اندازه‌ای ریز است که بدون چشم غیر مصلح قادر به دیدن آن نیستید ولی می‌تواند یک آیپد را کنترل یا حتی سرطان را متوقف سازد؟ شاید شما تکنولوژی تلسکوپی و نوین دکتر سانجی گوپتا را پاسخ این مسئله بدانید، اما در واقع پاسخ مد نظر ما نانو تکنولوژی است.

مهم نیست که چقدر در مورد نانو تکنولوژی شنیده‌اید، نانو هنوز به عنوان یک علم پر رمز و راز تلقی می‌شود و پس از سال‌ها همچنان درهایی در این علم وجود دارد که گشوده نشده است. دانشمندان معتقد هستند که علم نانو بهترین راه برای درمان افراد است، یا شاید بهتر است بگوییم علم نانو بهترین راه برای حفظ بقای انسان در هر شرایطی است.

جالب است بدانید که ما هر روز با این مواد و علم نانو تکنولوژی سر و کار داریم، آیا شما به این موضوع توجه کرده‌اید؟ محصولات این فناوری در مواد خوراکی، دارویی و درمانی، مواد مصرفی و هر آنچه فکرش را بکنید نفوذ کرده‌اند. در واقع انجام برخی از کارها در حال حاضر بدون نانو تکنولوژی سخت و حتی غیر ممکن به نظر می‌رسد، با این وجود حقیقت این است که هنوز بشر حتی به صورت کامل نتوانسته است به علوم پایه این علم دست یابد و این به خوبی گستردگی فناوری نانو را مشخص می‌کند. در حال حاضر نوآوری‌های بزرگی در آزمایشگاه‌ها صورت گرفته‌اند اما تا به حا تنها تعداد محدودی از آنها در دسترس عموم قرار گرفته‌اند.

فناوری نانو در پزشکی

پزشکی شاید هیجان انگیزترین شاخه فناوری نانو باشد ، به عنوان مثال ، با ظاهر نانوتکنولوژی به سلول های سرطانی حمله کرد و آنها را از بین برد ، بنابراین نیاز به توسعه کاملاً از بین رفته است. تحقیقات جدید نتایج قابل قبولی از درمان سرطان نشان داد به این ترتیب ، دانشمندان توانستند از نانوذرات طلا برای مقابله با مقدار زیادی از سرطان استفاده کنند. این ذرات به تومورها تزریق شد و سپس از لیزر مادون قرمز برای هدف قرار دادن سلول های سرطانی استفاده شد.

اما بزرگترین پیشرفت این روش تمایز تعداد زیادی از افراد آلوده از سلول های سالم است ، بنابراین فقط سلول های سرطانی از محیط و بدن تحت تأثیر قرار گرفتند. به این ترتیب ، سرطان بدون جراحی (جراحی غیر تهاجمی) شکست خورد و بیمار زنده شد. اگر راه حلی برای رساندن این نانودارو به سلول های سرطانی پیدا شود ، مورد حمله قرار می گیرد و بیشتر پردازش می شود.

راه حلی که دانشجویان دانشگاه نورث وسترن در حال توسعه آن هستند پوشش نانوذرات به شکل دارویی است که از DNA (مولکول DNA که می تواند به هدف مولکولی متصل شود) از افرادی که به بیمار منتقل شده اند استفاده می کند. این نانو ستاره طلا پروتئین برون زای بیمار را جذب کرد ، سپس نانوذرات بسیار ریز به هسته سلول رسیدند و به آن حمله کردند. اکنون که نانو ستارگان به هسته متصل شده اند ، نور لیزری مادون قرمز شروع به گسترش کرده و سلول را از بین می برد.

بنابراین این دارو به پزشکان کمک خواهد کرد بدون شکافتن جمجمه تومورهای مغز را از بین ببرند یا اینکه بدون برش قفسه سینه، سرطان ریه را درمان کنند.

نانو تکنولوژی در فناوری اطلاعات

مهم نیست که با چه دستگاهی در حال مطالعه این مقاله هستید، زیرا به احتمال زیاد در ساخت این دستگاه از فناوری نانو استفاده شده است. پردازنده‌های امروزی همه توسط تکنولوژی نانو ساخته می‌شوند، همچنین می‌توانید در بازار پوشش‌های ضد باکتری بخرید و بر روی ماوس وکیبورد خود بپاشید تا آنها را کاملا ضدعفونی کنید. همه تنها با نانو تکنولوژی ممکن شده‌اند.

 

در سال‌های آینده ممکن است ما شاهد عرضه صفحه‌نمایش‌های نانو فوتونی باشیم که خواندن مطالب را در زیر نور خورشید و در فضای باز بسیار راحت‌تر خواهند کرد. نانو فوتون‌ها به وسیله تغییر رنگ نور منعکس شده این کار را انجام خواهند داد. در حال حاضر که صفحه‌نمایش‌های oled بر دنیای موبایل حکم رانی می‌کنند یک پوشش از نانو تکنولوژی می‌تواند شرایط بهتری را همراه با قیمت بسیار پایین‌تر در محیط بیرونی فراهم سازد. همچنین با پوشش‌های نانو می‌توان هر دستگاه الکترونیکی را ضد آب و از خراب شدن آن هنگام تماس با آب جلوگیری کرد.

به زودی باتری‌ها نیز به کمک فناوری نانو طول عمر بیشتری خواهند داشت و در همان حجم قبل به ظرفیتی تا 3 برابر قبل خواهند رسید. nanowhiskers به ما کمک خواهد کرد تا در باتری خود میزان بیشتری الکترون جای دهیم و به این ترتیب مکالماتی طولانی‌تر را تجربه کنیم.

 نانو تکنولوژی در صنعت

از اوایل سال 2000، استفاده از فناوری نانو در صنعت پوشاک و مد نیز استفاده شد، شاید استفاده از نانو تکنولوژی در صنعت پارچه چندان ایده جالبی به نظر نرسد، اما بیایید کمی به پروژه‌های نانو در صنعت پارچه بپردازیم. چادری را تصور کنید که به وسیله باد تکان می‌خورد، نانو می‌تواند انرژی این تکان‌ها را به الکتریسیته تبدیل کرده و به راحتی چراغی را روشن کند، یا نظرتان در مورد قایقی که باتری خود را به وسیله تکان‌های پارچه بادبان شارژ می‌کند چیست؟ احتمالا شگفت زده شده‌اید.

دوست دارید هنگام گردش شلوارتان خیس یا حتی کثیف نشود؟ یا اینکه با یک پد چسب ناک از هر دیوار راستی بالا بروید؟ شما هم اکنون می‌توانید آن شلوار رویایی را هم اکنون از بازار خریداری کنید اما برای تبدیل شدن به مرد عنکبوتی باید همچنان منتظر نتایج آزمایشگاه باشید. این دو قبلا به صورت طبیعی در پیرامون ما وجود داشته‌اند اما اکنون می‌توانیم با استفاده از نانو تکنولوژی این ویژگی‌های جذاب را به مصنوعات ساخت بشر نیز بیاوریم.

برای سال‌ها صنعت نساجی در پی تولید پارچه‌ای ضد رطوبت بود، اما اکنون به وسیله nanowhiskers به راحتی این امر امکان پذیر است.

در مورد ایده راه رفتن روی دیوار هم دانشمندان توانسته‌اند به موفقیت‌های دست یابند، یک تیم تحقیقاتی در برکلی توانسته است یک محصول تحقیقاتی را با توانایی‌های ویژه تولید کند. آنها دریافتند که سطح پا برای ایجاد نیروهای واندروالس (چسبندگی بین مولکولی) بسیار کم است، بنابراین با ایجاد رشته‌های از نانو ذرات همانند موهای کف پای مارمولک‌ها توانسته‌اند این نیرو را به اندازه لازم در مساحتی بسیار کم تقویت کنند.

 

خطرات نانو تکنولوژی

به طور حتم هر ایده معایبی نیز دارد،  چند سال پیش نانو نقره‌ها به وجود آمدند که توانایی از بین بردن باکتری‌ها و میکروب‌ها را داشتند. این نانو نقره به خوبی وظیفه خود را انجام می‌داد و لباس‌ها را عاری از هر گونه آلودگی می‌کرد. با این حال مشکلاتی را نیز به وجود آورد، نانو نقره تمامی باکتری‌های موجود در آب را از بین می‌برد و سپس این آب به محیط زیست بازگردانده می‌شد. تحقیقات دانشمندان محیط زیست نشان داد که این ماده سبب تولد آبزیان ناقص می‌شود و خطرات زیست محیطی زیادی را به بار خواهد آورد.

اواخر سال 2011، آژانس حفاظت از محیط زیست ایالات متحده آمریکا (EPA) استفاده از نانو نقره را با توجه به شکایت مردمی ممنوع اعلام کرد.

غذا با طعم نانو تکنولوژی

محصولات غذایی مختلف که در سرزمین‌های زیادی کشت می‌شود و مردم با عشق و علاقه از آن مصرف می‌کنند، یکی از فراورده‌هایی است که علم نانو نیز در آن دخیل است. بسیاری از مردم نیز هستند که همچنان به دنبال غذاهای کاملا ارگانیک و طبیعی هستند که در ساختار آن هیچ گونه دخالت انسانی و ساختار شکنانه وجود نداشته باشد. بنابراین جای تعجبی نیست که بگوییم برخی از ما نانو ذرات را می‌خوریم و برخی دیگر از آن فراری هستیم، اما بگذارید نانو ذرات را در صنعت تغذیه را از نگاهی دیگر بررسی کنیم که ممکن است برای هر دو قشر مفید باشد.

طعم، رنگ و تغذیه: شما قادرید تعداد زیادی ملکول برای تغییر طعم، رنگ و حتی ارزش غذایی یک ماده را کنترل کنید. طرفداران این تکنولوژی می‌گویند که این علم به افزایش ارزش غذایی یک واحد معین کمک می‌کند، در حالی که رنگ و طعم بهتری نیز خواهد داشت که برای مناطق فقیر جهان بسیار حائز اهمیت است. اما مخالفان حتی حاضر به صحبت در مورد غذاهای مهندسی شده نیز نیستند.

2010-2-1-nano-food

بسته‌بندی و ذخیره سازی: نانو تکنولوژی به ما امکان ذخیره سازی بهتر غذاها را در یک فضای مهر و موم شده می‌دهد، با این تکنولوژی می‌توان تمام باکتری‌های موجود در بسته بندی را از بین برد و بنابراین از فساد ماده غذایی جلوگیری کرد. همچنین می‌توانید یخچال‌هایی را ببینید که از نانو نقره استفاده می‌کنند تا باکتری و میکروب‌های درون یخچال را پاکسازی کنند. ظرف‌های بسته بندی نیز به نانو روی آورده‌اند و با استفاده از نانو ذرات نقره توانسته‌اند فضای کاملا ضد عفونی شده را برای ذخیره انواع خوراکی آماده سازند.

بهبود دارو: بیایید بیماری دیابت را بررسی کنیم. نانو لوله‌ها به خوبی می‌توانند جای سوزن را برای تزریق و انتشار دارو استفاده کرد. علم پزشکی هنوز موفق به دستیابی به این تکنولوژی نشده اما این ایده چشم انداز بزرگی را در مقابل بیماران دیابتی و حتی کسانی که به ایدز مبتلا هستند و نیاز به تزریق مداوم دارو دارند باز می‌کند.

لوگو نانوسان فروشگاه نانوسان نانوسان محصولات عکس نانوسان سایت نانوسان اسپری نانوسان اپلیکیشن نانوسان عکس محصولات نانوسان پک محصولات نانوسان خرید محصولات نانوسان تست محصولات نانوسان فیلم محصولات نانوسان اخذ نمایندگی نانوسان درباره شرکت نانوسان محصولات نانوسان دیجی کالا قیمت محصولات نانو سان فروشگاه محصولات نانو سان محصولات نانو سان خودرو نمایندگی فروش محصولات نانوسان قیمت محصولات نانوسان آلمان اسپری نانوسان دیجی کالا لیست قیمت محصولات نانو محصولات نانوسان دکتر بیز خرید عمده محصولات نانوسان نمایندگی محصولات نانوسان در تهران واکس لاستیک نانوسان دیجی کالا خرید حضوری محصولات نانو سان قیمت نانوسان در دیجی کالا خرید محصولات نانوسان دیجی کالا سالید مجیک نی نی سایت نظرات در مورد محصولات نانو سان قیمت چربی زدا نانوسان دیجی کالا اسپری چربی بر نانوسان نی نی سایت

نانو کودکان, المپیاد نانو, کاربرد نانو تکنولوژی, نانو تکنولوژی چیست+pdf, تاریخچه فناوری نانو, پروژه نانو تکنولوژی, جدیدترین محصولات نانو, سایت آموزش نانو, محصولات نانو چیست, کاربرد فناوری نانو, مثال فناوری نانو, نانو در فیزیک, نانو تکنولوژی چیست, نانو کلاستر چیست, مواد نانو چیست؟, نانو تکنولوژی پزشکی, آموزش نانو برای کودکان, کاربرد نانو در صنعت, فناوری نانو در پزشکی, نانو تکنولوژی در ایران, مقاله درباره نانو مواد, ورود به سایت نانو, کاربرد نانو در کشاورزی, نانو در پزشکی pdf, نانو تکنولوژی چیست ppt, مقاله در مورد نانو تکنولوژی, تعریف نانو برای دانش آموزان, کاربرد نانو در صنایع مختلف, کاربرد نانو تکنولوژی در پزشکی, کاربرد نانو در داروسازی pdf, کاربرد فناوری نانو در پزشکی, کاربرد نانو در مهندسی مکانیک, مقاله در مورد فناوری نانو pdf, نانو به زبان ساده از کتاب, کاربرد نانو تکنولوژی در صنعت ساختمان, کاربرد نانو در صنعت ساختمان سازی, تحقیق دانش آموزی در مورد فناوری نانو, دانلود رایگان مقاله در مورد نانو تکنولوژی,

خرید محصولات نانو سان,

نانو کودکان,
المپیاد نانو,
کاربرد نانو تکنولوژی,
نانو تکنولوژی چیست+pdf,
تاریخچه فناوری نانو,
پروژه نانو تکنولوژی,
جدیدترین محصولات نانو,
سایت آموزش نانو,
محصولات نانو چیست,
کاربرد فناوری نانو,
مثال فناوری نانو,
نانو در فیزیک,
نانو تکنولوژی چیست,
نانو کلاستر چیست,
مواد نانو چیست؟,
نانو تکنولوژی پزشکی,
آموزش نانو برای کودکان,
کاربرد نانو در صنعت,
فناوری نانو در پزشکی,
نانو تکنولوژی در ایران,
مقاله درباره نانو مواد,
ورود به سایت نانو,
کاربرد نانو در کشاورزی,
نانو در پزشکی pdf,
نانو تکنولوژی چیست ppt,
مقاله در مورد نانو تکنولوژی,
تعریف نانو برای دانش آموزان,
کاربرد نانو در صنایع مختلف,
کاربرد نانو تکنولوژی در پزشکی,
کاربرد نانو در داروسازی pdf,
کاربرد فناوری نانو در پزشکی,
کاربرد نانو در مهندسی مکانیک,
مقاله در مورد فناوری نانو pdf,
نانو به زبان ساده از کتاب,
کاربرد نانو تکنولوژی در صنعت ساختمان,
کاربرد نانو در صنعت ساختمان سازی,
تحقیق دانش آموزی در مورد فناوری نانو,
دانلود رایگان مقاله در مورد نانو تکنولوژی,

Admin
Author: Admin

تفاوت پزشک و مهندس: پزشک اول کار، از شما امضا می‌گیرد که هیچ مسئولیتی ندارد. ولی مهندس اول کار به شما امضا می‌دهد که همه مسئولیت‌ها را می‌پذیرد

ارتباط در واتساپ برای پشتیبانی یا گزارش خرابی لینک

دیدگاه خود را بگذارید